• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-15114-5
  • خبرنگار : 15279
  • منبع خبر : ----

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی خبر داد؛

قلع‌وقمع بیش از ۹۰ باغ‌ویلای غیرمجاز

عکس تزئینی است
سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی از اقدام قاطع در راستای قلع‌وقمع و اعاده به وضع سابق بیش از ۹۰ باغ‌ویلای غیرمجاز خبرد اد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاضي مهدی حقدادی اظهار كرد: با همت کمیته صیانت از حریم کلانشهر مشهد و گشت‌های ویژه اراضی شورای حفظ حقوق بیت‌المال در ادامه جلوگیری از تغییر کاربری و تفکیک غیرمجاز اراضی کشاورزی و در راستای حفظ و صیانت از اراضی حریم شهر مشهد انجام شد.

وی افزود: در همين راستا برخورد قاطع با متخلفین در این خصوص صبح روز جاری تعداد 93 مورد باغ‌ویلا و اراضی محصورشده غیرمجاز در محدوده توس 97 و شاهنامه 35 قلع‌وقمع و در این رابطه مساحت حدود 390 هزار متر مربع اراضی کشاورزی به حالت سابق خود اعاده شد.

حقدادی بیان کرد: برخی از این اراضی متعلق به موقوفات بوده که توسط زمین‌خواران تصرف و با تغییر کاربری آن به حالت باغ‌ویلا ایجاد گردیده بود که با حضور به موقع گشت‌های ویژه اراضی شورای حفظ حقوق بیت‌المال ایادی غاصبان از اراضی اوقاف رفع گردید و اراضی به شکل سابق خود تحویل اوقاف شد.

حقدادی اذعان کرد: الحمدالله همان‌طور که از مهرماه سال گذشته با برنامه‌ریزی دقیق قول جلوگیری از زمین‌خواری، تصرفات و تغییر کاربری‌های غیرمجاز را داده بودیم تا به امروز با فعالیت گشت‌های ویژه اراضی شورای حفظ حقوق بیت‌المال با حضور پررنگ دستگاه‌های متولی امور اراضی  اقدامات قاطعانه و بازدارنده در خور مشهدالرضا (ع) صورت گرفته است که مجدداً به افراد منفعت‌طلب این هشدار را می‌دهیم که به هیچ وجه اجازه ادامه زمین‌خواری و تصرف و اقدامات مشابه را به آن‌ها نخواهیم داد و دیر یا زود با اقدام قاطع شورای حفظ حقوق بیت‌المال روبه‌رو خواهند شد.

وی ادامه داد: بهتر است قبل از اینکه با تصورات اشتباه برنامه‌ریزی جهت تصرف و تغییر کاربری غیرمجاز اراضی ملی، دولتی و کشاورزی به ذهنشان متبادر شود، هزینه سنگین تخریب و قلع‌وقمع مستحدثات غیرمجازی که در این‌گونه اراضی ایجاد می‌شود را محاسبه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: