• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 984-7885-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

تحرک نیروی زمینی نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت ارتقا تحرک، کارآمدی نزاجا و پاسخ به عملیات‌های روز، ۳۰ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در  تمام حوزه‌ها در دستور کار قرار داده، به طوری که تحرک نیروی زمینی نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، امیر سرتیپ علی جهانشاهی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۷۷ پیروز ثامن الائمه در سالن اجتماعات قرارگاه، اظهار کرد: کشور ما از نظر ژئوپولیتیک، با داشتن مرزهای گسترده و طولانی و همسایه‌های متعدد و فراوان در منطقه حساسی قرار دارد. ایران در تاریخ کهن خود همواره مورد تهدید وسوسه استکباران و استعمارگران بوده اما با پیروزی انقلاب به دست معمار کبیر، توجه بسیاری از اندیشمندان و سیاستمداران را به خود جلب کرده و ایران به عنوان تنها کشور منطقه، در برابر مستکبران ایستاده است.
 
وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی با اجرای درگیری‌های مذهبی و استانی، دشمن تلاش زیادی برای تضعیف انقلاب انجام داد و لشگر 77 ثامن‌الائمه اولین شلیک را تقدیم انقلاب کرد و اولین شهید این لشکر، شهید شمسایی در منطقه گنبد تقدیم انقلاب شد.
 
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: زمانی که آمریکا به نتایج خود نرسید، جنگ تحمیلی را توسط مهره سرسپرده خود، صدام حسین و با پشتیبانی اکثر کشورهای جهان از جمله بلوک شرق و غرب بر ما تحمیل کرد اما این جنگ با پیروزی انقلاب اسلامی به پایان رسید. بعد از جنگ تحمیلی، آمریکا با بهانه‌های مختلفی چون نقض حقوق بشر، حمایت از تروریسم، انرژی هسته‌ای و در سال‌های اخیر با جنگ‌های نیابتی و تشکیل گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعشی در اطراف سرزمین ما حضور بیگانه داشته و در سال‌های اخیر با تحریم‌های اقتصادی شکننده خود، سعی کرده به هر نحوی ایران را تضعیف کند.
 
امیر جهانشاهی خاطرنشان کرد: ایران با داشتن مولفه‌های قدرتی همچون رهبری، مردم و نیروهای مسلح مختلف در برابر همه توطئه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی ایستاده و نیروهای مسلح با پشتیبانی مردم و رهبری‌های مقام معظم رهبری با آمادگی رزمی کامل، آماده هستند تا در هر نقطه و در هر زمان از مرزهای امنیت ملی، اعتقادی، هوایی، زمینی و دریایی دفاع کنند.
 
وی اضافه کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری، در جهت ارتقا تحرک، کارآمدی نزاجا و پاسخ به عملیات‌های روز، ۳۰ طرح لبیک یا امام خامنه‌ای را در  تمام حوزه در دستور کار قرار داده و در جهت ارتقا، آمادگی و مولفه‌های آن اقدام به استخدام نیروی انسانی به منظور ارتقا آموزش و تغییر روش آموزشی کرده است. در جهت تحرک ادوات زرهی و خودروهای زرهی اقدامات خیلی خوبی انجام شده، به طوری که تحرک نیروی زمینی نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.
 
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تعداد خانه‌های سازمانی از قبل انقلاب تا سال گذشته، کمتر از 30 هزار خانه بوده و در یک اقدام جهادی در جهت سخن رهبری مبنی بر اینکه دغدغه من معیشت کارکنان به ویژه خانه‌دار شدن سازمانی است، ساخت بیش از 20 هزار خانه سازمانی پیش‌بینی و در فاز اول  ساخت حدود هفت هزار خانه فعال شده، پیش‌بینی ما در مشهد ساخت هزار و 100 خانه است.

امیر جهانشاهی عنوان کرد: در خصوص ارتقا، تحرک و چابک بودن نیروی زمینی، بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری و ایجاد ساختار جدید در نیروی زمینی تشکیل داده‌ایم.
 
وی ادامه داد: همچنین قرارگاه لشکری از حالت تاکتیتکی به حالت عملیاتی تغییر پیدا کرده و از یک ماه پیش لشکر 77 پیروز ثامن‌الائمه با زیر امن قرار گرفتن تیپ377، تیپ 38 زرهی و تیب 277 به عنوان قرارگاه عملیاتی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: