• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-16114-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

کلاهبرداری پیامکی با اعلام «برنده‌شدن 28 میلیون ریال در جشنواره تابستانه»

اگر پیامکی دریافت کرده‌اید که به شما می‌گوید در قرعه‌کشی وزارت ارتباطات و فناوری و صداوسیما (رادیوفرهنگ) برنده‌ شده‌اید، شما در معرض دام کلاهبرداران قرار گرفته‌اید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، شیوه جدید کلاهبرداری، با ارسال پیامک‌های جعلی با نام وزارت ارتباطات و فناوری و صداوسیما در روز جاری مشاهده شده است که در آن به دارنده خط تلفنی مزبور اعلام می‌کند که به صورت اتفاقی برنده 28 میلیون ریال پول شده و برای تکمیل اطلاعات و نحوه دریافت وجه باید به کارشناسان امور مالی تماس بگیرد.


در همین زمینه معاونت فضای مجازی دادستان مرکز استان خبر داد: پیامک های متعددی در روز جاری برای شهروندان ارسال شده است که دقیقاً همان کلاهبرداری با وعده برنده‌شدن به‌عنوان مشترک خوش‌حساب و غیره و البته باشگرد و شیوه جدیدتری است که پس از ارتباط  و تماس تلفنی شهروند را به پای عابر بانک فراخوانده و نهایتاً کل حساب او را با دستان خودش خالی می‌کند.

به شهروندان مجدداً تذکر می‌دهیم که برای دریافت وجهی که در قرعه‌کشی برنده شده‌اید، نیازی به مراجعه پای عابر بانک یا پرداخت مبلغی برای ارسال یا تأمین موجودی خاصی ندارد.

حقدادی افزود: برای دریافت وجه صرفاً شماره حساب یا کارت را اعلام کنید و به هیچ عنوان نیازی به اعلام اطلاعات کامل حساب یا اطلاعات روی کارت نیست.

وی تأکید کرد: مطمئن باشید این موارد تماماً کلاهبرداری بوده که افراد شیاد با برنامه‌ریزی قصد تخلیه حساب شما را دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: