• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-16214-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی:

۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد؛ برآورد هزینه امور معلولان/تمام دارایی‌ام را وقف ساخت مدرسه می‌کنم

 شریعتمداری گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در گذشته برای امور معلولان نیاز بوده و امروز با توجه به تفاوت ارزش پول بیشتر هم شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز در مراسم اختتامیه تجلیل از نیکوکاران برگزیده سراسر کشور که در هتل الغدیر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین هدف من برای حضور در این مراسم دست‌بوسی نیکوکاران این جمع است. باید توجه داشت که اگر همه ما با هم جمع نشویم امکان حل مشکلات جامعه امروز ایران را نخواهیم داشت.

۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز برای اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان

شریعتمداری توضیح داد: خوشبختانه قانون جامع حمایت از معلولان توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است. در این راستا براساس برآوردهای صورت گرفته اجرای این قانون ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در گذشته برای امور معلولان نیاز بوده و امروز با توجه به تفاوت ارزش پول بیشتر هم شده است.

وی افزود: در سال جاری هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرایی کردن این قانون در نظر گرفته‌ایم، اما بایستی به این نکته توجه داشت که ما نمی‌توانیم نیازهای کشور را تنها با تکیه بر اعتبارات دولتی تامین کنیم و پاسخگوی آن‌ها باشیم. بی تردید نیازمند کمک مرد و به ویژه جامعه نیکوکاران برای حل این مشکلات هستیم.

شریعتمداری ادامه داد: امروز می‌توان بیان کرد که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گوش شنوا برای شنیدن وجود دارد. ما وظیفه خود را کمک به نیکوکاران و یاری به آن‌هامی‌دانیم. نکته اینجاست که تعداد ۱۱۰ هزار واحد مسکونی از ابتدای فعالیت سازمان بهزیستی تاکنون برای جامعه هدف ساخته و تحویل شده است. ۷۵ هزار از این مسکن‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل داده شده است. 

۱۳۰ هزار خانوار دارای معلول پشت نوبت برای دریافت مسکن هستند

وزیر رفاه و تعاون و کار اجتماعی با بیان اینکه ۱۳۰ هزار خانوار پشت نوبت برای دریافت مسکن هستند خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به این جمعیت و امور همه آن‌ها رسیدگی کنیم و نیاز به کمک همگان هستیم. سازمان بهزیستی ۲۰ هزار نفر معلول را شناسایی کرده که این افراد حتی امکان ثبت‌نام برای دریافت یارانه را نداشتند. یارانه‌ای که ۷۶ میلیون نفر از مردم ایران از میان ۸۰ میلیون جمعیت ایران دریافت می‌کنند.

۸۶۲ میلیارد تومان واریزی نیکوکاران به حساب سازمان بهزیستی در طول یک سال 

وی تصریح کرد: درواقع این ۲۰ هزار نفر از جامعه معلولان مددجو هستند، اما یارانه‌ای را دریافت نکردند و ما تنها توانستیم برای آ‌ن‌ها امکان دریافت یارانه معمولی را فراهم کردیم. برای معلولان بالاتر از دو نفر که تاکنون ۱۴ هزار و ۳۶٨نفر از آن‌ها شناسایی شده و برایشان مسکن درنظر گرفته‌ایم. از این میان تعداد ۶ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی تحویل داده شده که بخشی از هزینه‌های تامین آن با کمک نیکوکاران بوده است. در سال گذشته مبلغ ۸۶۲ میلیارد تومان از طریق نیکوکاران به حساب‌های بهزیستی واریز شده و ۱۸ درصد افزایش داشته است.

دارایی‌های خود را وقف ساخت مدارس در مناطق محروم می‌کنم

وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی گفت: ما مسئولان باید بدانیم به شرطی شایسته قدرشناسی مردم هستیم که قدر مردم را بدانیم و به این نکته توجه کنیم که تصمیمات ما در زندگی مردم جامعه تاثیر خواهد داشت. بنابراین هر تصمیمی که گرفته می‌شود بایستی به‌گونه‌ای باشد که در زندگی مردم آثار مثبت خواهد داشت. من از همین تریبون اعلام می‌کنم کلیه دارایی خود را برای ساخت مدارس در مناطق محروم وقف می‌کنم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: